A Széchenyi István Kereskedelmi Szakgimnázium munkarendje
2016/2017. tanév
36 hét, 180 tanítási nap; a végzős osztályoknak: 30 hét
     
Időpont

Esemény

 

Felelős
augusztus 24. 8:00 óra Tanévkezdő értekezlet Jakab Szilvia ig.
augusztus 24. 9:30 óra Írásbeli javítóvizsgák Pozsgai Petra igh.
augusztus 24. 9.30 óra Kibővített vezetőségi ért. Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus 25. 8:00 óra Szóbeli javítóvizsgák Pozsgai Petra igh.
augusztus 25. 11.00 óra Munkaközösségek értekezletei - átszervezés, megalakulás, feladatok kijelölése (rendszeresen az tanév során), Munkaterv összeállítása Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus 25-27 Gólyatábortábor Stefán Ildikó, 9-es of-ok
augustus.29. 9.00 óra Munkaközösségek értekezletei (Régi és új feladatok megbeszélése), Munkaterv véglegesítése Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
2016.08.29 09-11.00 Tankönyvek szállítása, rendezése Bedey Gáborné könyvtáros, igazgatóság
augusztus 30. 8.00 OF. Munkaközösségi megbeszélések, Osztás, Feladatok (Munkaterv) Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus 30. Szertárrendezések, tanmenetek készítése, felkészülés az új tanévre. Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus 31. Tanévnyitó értekezlet Jakab Szilvia ig.
augusztus vége Tantárgyfelosztás véglegesítése Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
augusztus vége Az iskola Facebook oldalának létrehozás, folyamatos gondozása Sándor Zsolt
augusztus vége Órarend készítése Kartalyné Mössner Gabriella, Jakab Szilvia ig.
augusztus vége E-napló frissítése, feltöltése Szabó Dániel rendszergazda
szeptember 1. (csütörtök) Első tanítási nap  
Tanévnyitó ünnepély Máté Erzsébet igh., Kocsis Éva
Of-i órák (Tanulói adatlapok kitöltése, adategyeztetés, Tanév rendje, Házirend,     Munka-, baleset- és tűzvédelmi oktatás, Ifjúságvédelmi adatlap kitöltése) Osztályfőnökök
Tankönyvek kiosztása Bedey Gáborné könyvtáros, ifj. Szabó Géza, Bogáti Árpád
szeptember 2. (péntek) Órarend szerinti tanítás Igazgatóság
     
szeptember 5-ig Jelentkezés az őszi érettségire Pozsgai Petra igh.
szeptember 8. DÖK gyűlése (rendszeresen, 2 havonta) Dávid Lívia, DÖK segítő tanár, Pozsgai Petra igh. 
szeptember 14. Osztályfőnökök értekezlete – a szülői értekezlet előkészítése, szalagavató előkészületek Rottler Júlia mkv., Pozsgai Petra igh.
szeptember 14. 16:00 óra Megbeszélés a Szülői Szervezettel Jakab Szilvia ig.
szeptember 9. 17:00 óra Szülői értekezlet a 9-10-11-12. évfolyamon Igazgatóság, osztályfőnökök
szeptember 16. Iskolai dokumentumok, Anyakönyvek rendbetétele of-ok, igazgatóság
szeptember 16. Beiskolázási tájékoztatók elkészítése Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.
szeptember 16. Tanmenetek átdolgozása, leadása, elektronikus formában Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptember 17. Kulturális Örökség Napok Rottler Júlia, Jakab Szilvia ig., Máté Erzsébet igh.
szeptember 21. Megemlékezés Széchenyi Istvánról (Széchenyi-emlékhely felkeresése) Bujkné Pálmay Ildikó, Pozsgai Petra igh., dekoráció: Szabó Orsolya, 9.D
szeptember 23. Gólyatábor - élmények (tabló) Stefán Ildikó, 9-10. Of+ évfolyam 
szeptember 23. Labdarúgó bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
szeptember 30. Felvételi eljárás: tanulmányi területek kódjai a Felvételi Központnak Máté Erzsébet igh.
szeptembertől Gyakorlati oktatás szervezése (Állandó kapcsolattartás a gyakorlati munkahelyekkel)  Macskásyné Harnócz Klára gyak. okt. vez.
szeptembertől Közösségi szolgálat szervezése Kun Gazda Balázs, Roszik Éva, of-ok, Pozsgai Petra igh.
szeptembertől Egyéni és csoportos foglalkozások, korrepetálások, tehetséggondozás, szakkörök szervezése Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptembertől Rendszeres délutáni géphasználat megszervezése Informatika tanárok
szeptembertől Kosárlabda edzések, délutáni sportolási lehetőség megszervezése Ifj. Szabó Géza, Lábodiné Siket Judit mkv.
szeptembertől Önvédelem és küzdősport Stefán Ildikó, Farkas Bálint
szeptembertől Könyvtárlátogatások, könyvtárhasználat Bedey Gáborné könyvtáros
szeptembertől Múzeum- és színházlátogatás, kulturális ajánló Humán mkv.
szeptembertől Szakmai kiállítások, tárlatok látogatása (Adó,- és Vámmúzeum, KSH) Szakmai mk., Macskásyné Harnócz Klára mkv., gyak. okt. vez.
szeptembertől Kereskedelmi vállalatok látogatása (METRO, SPAR Média Markt) Szakmai mk., Macskásyné Harnócz Klára mkv., gyak. okt. vez.
szeptembertől Iskolai versenyek szervezése (közismereti, szakmai tantárgyak, idegen nyelv, sport) Szaktanárok, munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptember Szintfelmérő magyar nyelvből (helyesírás) Pfeiffer Tamás, humán mk.
szeptember Kompetencia alapú bemeneti mérések Munkaközösség-vezetők, igazgatóság
szeptember Történelem.hu - Projektfeladatok (Történelmi érdekességek a faliújságon)  Tóthné Gyugyi Ágnes
szeptember Fogyasztóvédelmi versenyek Szakmai mkv.
szeptember Pénz7 program Pentz Erika.
szeptembertől Tánctanulás a szalagavató bálra Végzős osztályok
szeptembertől Az iskola honlapjának folyamatos frissítése, az iskola arculatának, kommunikációjának fejlesztése Szabó Dániel, Sándor Zsolt, igazgatóság
szeptembertől Az ÖKOISKOLAi program folytatása - Ökotudatosság kialakítása a diákok és a tanárok körében (szelektív hulladékgyűjtés, komposztálás, zöld pontok, madáretetők kialakítása) Ökológiai mkv., Pozsgai Petra igh., Dávid Lívia mkv., 
szeptembertől „5 perc angol / német” - tematikus kiállítás Rottler Júlia, Dávid Lívia
októbertől Felkészítő foglalkozások, korrepetálások az emelt szintű és középszintű érettségi vizsgákra (közismereti és szakmai tárgyak) Szaktanárok, munkaközösség-vezetők
októbertől Fogyasztóvédelmi verseny meghirdetése (több forduló) Macskásyné Harnócz Klára, Gál Kinga
októbertől Felkészítés az Országos Fogyasztóvédelmi Versenyre Macskásyné Harnócz Klára, Fegyver Zsolt
október 6. Megemlékezés az aradi vértanúkról Humán mk., osztályfőnökök; dekorál: Dr. Varga András, 11.B - Hi.: 10.03.
október 11-12. SzakMÁzz! (Hungexpo) Szakmai mk., Gál Kinga mkv.,  Macskásyné Harnócz Klára gyak. okt. vez., Máté Erzsébet igh.
október 19. Nyitott napok a 8-os tanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (1.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh., 
október Fővárosi iskolabörzéken való részt vétel Máté Erzsébet igh.,
október Korosztályi agresszióval foglalkozó előadások - Bűnmegelőzés Rottler Júlia mkv.
október 12-22. Közép-(és emelt)szintű írásbeli érettségi vizsgák Pozsgai Petra igh.
október 17., 8.00 - Magyar nyelv és irodalom
október 17., 14.00 -  Szakmai előkészítő tárgyak
október 18.   8:00 - Matematika
október 19.   8:00 - Történelem
október 20.   8:00 - Angol nyelv
október 16.   8:00 - Informatika
október 19.   8:00 - Német nyelv
október 12-16. Röplabda bajnokság testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
október 15. Országos munkanap (október 31. helyett) Tanítás nélküli munkanap (1. nap)  
október 26. Nyitott napok a 8-ostanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (2.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.,  
október 20. Felvételi eljárás:tanulmányi területek belső kódjainak meghatározása (Felvételi Központ); a felvételi eljárás rendjének nyilvánosságra hozása (KIR) Máté Erzsébet igh., 
október 21. Október 23-ra emlékezünk, Ünnepély- Pesti Magyar Színház stúdiósaink előadása  Képes történelem (dekorál): Pfeiffer Tamás, 11.A
október 23. (péntek)

Nemzeti ünnep

 
október 31-tól         november 6-ig Őszi szünet - utolsó tanítási nap: okt. 28 (péntek), első tanítási nap: nov. 7. (hétfő)  
október 31. Felvételi eljárásrendjének közzététele a KIR-ben Máté Erzsébet igh.
november 1. Mindenszentek napja  
október-november Iskolamarketing. Az általános iskolák szervezett meglátogatása Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh., 
november 7-18 SZABAD ÓRALÁTOGATÁSOK SZERVEZÉSE munkaközösség, igazgatóság
november 7-10 Nyitott napok a 8-os tanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (3-6.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.,  
október 27-től Iskolaelőkészítő a 8-os tanulók számára (10 héten keresztül) szaktanárok, Bujkné Pálmay Ildikó, Dr. Tóth Zsombor
november 10-14. Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák Pozsgai Petra igh.
november 13. Kosárlabda bajnokság testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
november 16. Nyitott napok a 8-ostanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (7.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.
november 21-25. Középszintű szóbeli érettségi vizsgák Pozsgai Petra igh.
november 23. Nyitott napok a 8-ostanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (8.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.
november 20. után Jelentkezés a szakképzési tanulmányi versenyekre Máté Erzsébet igh.
november 20. Az Országos Kompetencia Méréshez (2016. május 25-én szervezett) szükséges adatok elküldése az Oktatási Hivatal számára Szittnerné Gudor Mária
november 30. Nyitott napok a 8-ostanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (9.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.
november vége Adventi dekoráció Rottler Júlia, 10.E
decemberben Advent Ausztriában és Budapesten (Tanulmányi kirándulás) Osztályfőnökök, Dávid Lívia DÖK segítő tanár
december (eleje) Próbaérettségi (történelem - esszédolgozat) a 11.A, B, C és E osztályokban Tóthné Gyugyi Ágnes
december (eleje) Próbaérettségi (magyar nyelv és irodalom - szövegértés) a 11.A, B, C és E osztályokban Magyar mk., Pfeiffer Tamás mkv.
december Házibajnokság - asztalitenisz Ifj. Szabó Géza, Lábodiné Siket Judit mkv.
december 3. (szombat) Szalagavató – Tanítás nélküli munkanap (2. nap) 11-es of-ok, Pozsgai Petra igh.
december Korosztályi agresszióval foglalkozó előadások - Bűnmegelőzés Rottler Júlia mkv.
december 5. Mikulás a dolgozók gyermekeinek Máté Erzsébet igh.
december 7. Nyitott napok a 8-ostanulók részére - Beiskolázási tájékoztató (10.) Beiskolázási munkacsoport, Máté Erzsébet igh.,
december 7-9. Projekthét - tervezés alatt Munkaközösségek, igazgatóság
december 7. Karácsonyi Vásár - Vállalkozások karácsonya Szaktanárok, Macskásyné Harnócz Klára gyak.oktv., Gál Kinga mkv., Máté Erzsébet igh.
december 9. Felvételi eljárás- Jelentkezés a központi írásbeli felvételi vizsgára Máté Erzsébet igh.
december 14. Felvételi eljárás- Feladatlap-igény jelzése az OH-nak Máté Erzsébet igh.
december 18. Karácsonyi műsor az idősek otthonában Műsor: Kocsis Éva, 10. D; Csomagkészítés: Lábodiné Siket Judit 11.C (dec. 14.)
december 20. Osztálykarácsonyok Osztályfőnökök
december 20. Karácsonyi műsor a nyugdíjas kollégáknak Műsor: Kocsis Éva, 10. D
december 21. Tanítás nélküli munkanap (3. nap)  
december 22-től                     december 31-ig Téli szünet - utolsó tanítási nap: dec. 18. (kedd), első tanítási nap: jan. 3. (kedd)  
december 25-26. Karácsony  
január 9 -  április 30. Országos mérés és értékelés keretében: fittségvizsgálat (NETFIT) testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
január 9 - április 30. Értesítési kötelezettség teljesítése (Általános isklolák értesítése a tanulók 9., 10-es eredményéről) igazgatóság
január 21. Az általános felvételi eljáráskezdete Máté Erzsébet igh.
január 21. Felvételi eljárás: Központi írásbeli felvételi vizsgák a 9. évfolyamra Máté Erzsébet igh.
január 26. Felvételi eljárás: Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 9. évfolyamra Máté Erzsébet igh.
január 20. Első félév vége (osztályzatok lezárása) Szaktanárok
január 23-24-25. Osztályozó konferenciák (külön beosztás szerint) Igazgatóság, osztályfőnökök, szaktanárok
január 27-ig Félévi bizonyítványok kiosztása Osztályfőnökök
január 30. Német OKTV, Félévzáró értekezlet – Tanítás nélküli munkanap (4. nap) Jakab Szilvia ig.
január 31. Német OKTV – Múzeumi nap Pozsgai Petra igh.
február 1. Osztályfőnökök értekezlete – a Szülői értekezlet előkészítése Rottler Júlia (mkv.), Pozsgai Petra igh.
február 1. 16:00 óra Megbeszélés a Szülői Szervezettel Jakab Szilvia ig.
február 1. 17:00 óra Szülői értekezlet a 9-10-11-12-13. évfolyamon Igazgatóság, osztályfőnökök
február 9. Felvételi eljárás- Tanulók értesítése az írásbeli eredményekről Máté Erzsébet igh.
Február 8-19. SZABAD ÓRALÁTOGATÁSOK SZERVEZÉSE munkaközösségek, igazgatóság
február-március "What a wonderful world" - festménykiállítás Dávid Lívia, Vírt Eszter
február (eleje) Próbaérettségi (magyar nyelv és irodalom - szövegalkotás) a 11.A, B, C és a 12.E osztályokban Pfeiffer Tamás mkv.
február Korosztályi agresszióval foglalkozó előadások - Bűnmegelőzés Rottler Júlia mkv.
február SZÉTV Szakmai mk., Gál Kinga mkv, Máté Erzsébet igh.
február 15. Felvételi eljárás- Az általános iskolák továbbítják a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak Máté Erzsébet igh.
február 15. Jelentkezési határidő a tavaszi érettségire Pozsgai Petra igh.
február 15. Jelentkezési határidő a OKJ vizsgákra Máté Erzsébet igh.
február 15. Jelentkezési határidő a felsőoktatási felvételihez Pozsgai Petra igh.
február 17. Asztalitenisz bajnokság testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
február 19. Zrínyi Ilona verseny (Matematika) Bujkné Pálmay Ildikó mkv.
február 20 - március 3. Központi felvételi eljárás- Szóbeli meghallgatások Máté Erzsébet igh.
február 21-22. Szóbeli felvételi eljárás Vezetőség, szaktanárok
február 25. A kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja Kazár György, Pozsgai Petra, 12 B osztály
március 1. Szóbeli felvételi eljárás (pót) Vezetőség, szaktanárok
március 6-10. Pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete  Szabó Orsolya pályázatíró mkv.
március 10. Felvételi eljárás- A felvételi jegyzék nyilvánosságra hozásának határideje Máté Erzsébet igh.
március 14. Március 15-re emlékezünk -Ünnepség Képes történelem: Kartalyné Mössner Gabriella, 11.E
március 15. (szerda) Nemzeti ünnep  
március 16-17. Nevelési értekezlet, Tanítás nélküli munkanap (5-6. nap) Osztályfőnökök értekezlete – aktuális események Jakab Szilvia ig., Rottler Júlia mkv
március 16-17. Felvételi eljárás- A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolákban  
március 20. Felvételi eljárás- A Felvételi Központ megküldi a jelentkezők névsorát Máté Erzsébet igh.
március 23. Darts bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
március Próbaérettségi (matematika - írásbeli) a 11.A, B, C és a 11.E osztályokban Matematika mk., Bujkné Pálmay Ildikó mkv.
március "Britain Today" - idegen nyelvi előadás és vetélkedő a 9-11. évfolyamosoknak Idegennyelvi mkv.
március - április Évfolyamdolgozatok, próbaérettségi a végzősöknek (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika) Munkaközösség-vezetők, szaktanárok
április Korosztályi agresszióval foglalkozó előadások - Bűnmegelőzés Rottler Júlia mkv.
április Diákparlament Dávid Lívia DÖK segítő tanár, Pozsgai Petra igh., Jakab Szilvia ig.
április Szerb Antal sírjának gondozása 9.a osztály, Orosz Róza of.
április 1. Kosárlabda bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
április Történelem, magyar nyelv és irodalom évfolyamdolgozat a 12. évfolyam számára  Bujkné Pálmay Ildikó mkv., Pfeiffer Tamás mkv.
április 3-7. Digitális témahét Szabó Orsolya pályázatiró mkv.
április 7. Felvételi eljárás- A jelentkezési lista kiegészítése (Felvételi Központ) Máté Erzsébet igh.
április 7. Felvételi eljárás- Ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Felvétel Központnak Máté Erzsébet igh.
április 11. Költészet napja dekorál: dr Tóth M. Zsombor, 12.A (hi.: 04.08.)
április 12. Osztálykirándulások (9-10-11.,12 évfolyam) –Tanítás nélküli munkanap (7. nap) Osztályfőnökök, osztályfőnök helyettesek
április 13-től                     április 18-ig Tavaszi szünet - utolsó tanítási nap: ápr. 11. (kedd), első tanítási nap: ápr. 19. (szerda)  
április 16. A holokauszt áldozatainak emléknapja történelem mkv., dekorál: Rottler  Júlia, 10. e
április 19. Felvételi eljárás- Egyeztetett felvételi jegyzéket a Felvétel Központ megküldi a középiskolának Máté Erzsébet igh.
április 24-28. Fenntarthatóság-környezettudatosság témahete  Szabó Orsolya pályázatiró mkv., Dávid Lívia Ökoiskola mkv.
április 26. Felvételi eljárás- A jelentkezők és az általános iskolák értesítése a felvételről, ill. az elutasításról Máté Erzsébet igh.
április 28. (szerda) A végzős évfolyam osztályozó konferenciái (külön beosztás szerint) igazgatóság, osztályfőnökök, szaktanárok
május 1. Nemzeti ünnep  
május 4. (csütörtök) Érettségiző évfolyam utolsó tanítási napja  
május 5. 16:00 óra Ballagás 11. A, B,C, E osztályok, Pozsgai Petra igh.
május 8-24. Közép-(és emelt)szintű írásbeli érettségi vizsgák Pozsgai Petra igh.
május 08.   8:00 - Magyar nyelv és irodalom
május 09.   8:00 - Matematika
május 10.   8:00 - Történelem
május 11.   8:00 - Angol nyelv
május 12.   8:00 - Német nyelv
május 16.   8:00 - Biológia
május 19.   14.00-Földrajz
május 24. 14:00 Mozgóképkultúra és
médiaismeret
május 17. 14:00 Gazdasági ismeretek
május 8-19. Rendkívüli felvételi eljárás (ha szükséges) Máté Erzsébet igh., Jakab Szilvia ig.
május 8 - augusztus 31.
május 2. Kompetencia alapú csapatverseny a 10. évf. számára Bujkné Pálmay Ildikó mkv.
május 8-9. Próbaérettségi (irodalom, történelem - szóbeli) a 11.A, B, C és E osztályokban Humán mk., Tóthné Gyugyi Ágnes, Pfeiffer Tamás mkv.
május 12. Labdarúgó bajnokság Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
május 15-22. Szakmai vizsgaidőszak - írásbeli és interaktív vizsgatevékenységek Máté Erzsébet igh.
május 19. Döntés a rendkívüli felvételi eljárás keretében beérkezett felvételi kérelmekről Jakab Szilvia ig.
május 24. Az új 9. évfolyamosok szülői értekezlete Jakab Szilvia ig.
május 24. Országos Kompetenciamérés a 10. évfolyamon (Anyanyelvi és matematikai alapkészség fejlődése) Pozsgai Petra igh.
május 26. (péntek) Öregdiák találkozó Szabó Géza, Máté Erzsébet igh., Jakab Szilvia ig.
június Szakmai vizsgaidőszak - szóbeli és gyakorlati vizsgatevékenységek Máté Erzsébet igh.
június 1. Országos mérés és értékelés keretében: fittségvizsgálat (NETFIT) feltöltésének határideje Testnevelők, Lábodiné Siket Judit mkv.
június 4. Nemzeti Összetartozás Napja Dekorál: Kozma Boglárka, 9. D
június 4-5 Pünkösd  
június 7. Vakáció - dekoráció Dekorál: Sándor Zsolt, 9.B
június 15. (csütörtök) Utolsó tanítási nap  
június 14-15. Osztályozó konferenciák (külön beosztás szerint) Igazgatóság, osztályfőnökök, szaktanárok
június 8-30. Szóbeli érettségik   
június 8-15. Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák Jakab Szilvia ig
június 19-30. Középszintű szóbeli érettségi vizsgák
június 16. 9:00 óra Tanévzáró ünnepély, bizonyítványosztás Máté Erzsébet igh.
június 30. Jelentkezés a javító-, pótló- és osztályozó vizsgákra Igazgatóság
június 22. Beiratkozás (új 9. évfolyam) Jakab Szilvia  ig.
június 30. Tanévzáró értekezlet Jakab Szilvia  ig.
     
Budapest, 2016. augusztus 29.  
     

E-napló

 

ALAPÍTVÁNY

Iskolánk alapítványa: Széchenyi 200 alapítvány. Kérjük, hogy amennyiben támogatni kívánja iskolánk diákjait, akkor az adója 1 %-át az alábbi adószámra utalja:

18004298-1-42

Bővebben...

 

Elérhetőségeink

Budapesti Gazdasági SZC Széchenyi István Kereskedelmi Szakgimnáziuma

1088 Budapest, Vas utca 9-11
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
telefon/fax: +36 1 338 4480
Igazgató: Jakab Szilvia
 
Gazdasági iroda: Bogáti Árpád
telefon: +36 1 338 4592 
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.